TÜİOSB’den yatırımcılarına arsa tahsis dokümanı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ve TÜİOSB İdare Heyeti Lideri Gül Akyürek Balta’nın konuşma yaptığı merasim, bölge milletvekilleri, belediye liderleri, bölge muhtarları ve yöre halkının iştirakiyle gerçekleşti.

TÜİOSB İDARE ŞURASI LİDERİ GÜL AKYÜREK BALTA

TÜİOSB İdare Konseyi Lideri Gül Akyürek Balta, yatırımcılara arsa tahsis evraklarının verildiği merasimde şunları söyledi:

“Sıfırdan başlayan kuvvetli bir gayretin sonucunda, ziraî üretimin başşehri olan Çukurova bölgesinin birinci İhtisas Organize Sanayi Bölgesi TÜİOSB, birçok birincisi bünyesinde barındırıyor. Yatırımcıların tamamı ihracatçılardan oluşan, alt yapısı uçtan uca dijital planlanmış ve Avrupa Birliği Yeşil Mutabakat Kriterlerinin tamamına uygun projesiyle Türkiye’nin birinci İhracatçı, Dijital ve Yeşil Organize Sanayi Bölgesi olarak hayata geçiyor.

“İNŞAATLAR İÇİN HAZIRIZ”

2018 yılında hukukî kişiliğine kavuşan OSB’mizin, 4 yıllık süreçte; tüm temel alt yapı projeleri Dünya Bankası tarafından onaylanmış ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından birkaç hafta içinde ihalelere çıkılmak üzere tüm hazırlıklar tamamlanmış durumda. Arsa Tahsisleriyle birlikte bugün fabrika inşaatlarına başlamaya hazırız.

Bugüne kadar birçok birincisi gerçekleştirdiğimiz bölgemizde, Avrupa Yeşil Mutabakatı, Dijital Tarım, Tarladan Çatala Dijital Bedel Zinciri, Ortak Lojistik Merkezi, Teşebbüsçü Ekosistemi, Tarım ve Besin Teknolojileri Test Merkezi, Dijital Tarım ve Besin Sanayisi Eğitim Kompleksi, Güneş Güç Santrali üzere değerli projelerimiz planlanmış durumda. Bu projelerimiz ile gayemiz; yatırımcılarımızın global rekabetçilik güçlerini artırmak, sürdürülebilir ve kârlı büyümelerini sağlamak.

TÜİOSB’nin konumlandığı alan etrafında bulunan köylerimizde yaşayan yöre halkımız ile de başından beri birlikte yürüyoruz. Bu manada bize olan inançları ve dayanakları için yöre halkına da çok teşekkür ediyoruz. Katma pahası yüksek üretimlerimizle, bölgede sağlayacağımız alt yapı ve istihdam ile biz de ebediyen onların yanında olacağız.

10 BİN ŞAHSA İSTİHDAM

Arazi tesviye ve istinat duvar çalışmalarını tamamladığımız bölgemizde, bugün yatırımcılarımıza arsa tahsis evraklarımızı veriyoruz. Sonraki değerli adımımız; temel alt yapı yatırımlarını tamamlayarak, 2023 yılı sonuna kadar fabrika inşaatlarımızın tamamlanması ve en kısa müddette üretime geçerek, bölgemizde sayısı 10 bin bireye ulaşacak olan istihdamın başlaması.

Tüm bunlardan sonra artık maksadımız, yatırımlarımızı büyütmek, nitelikli, katma kıymeti yüksek eser ihracatını artırmak ve ülke ekonomimize katkıda bulunmak.

Bugün neticelenen muştuyu de sizlerle paylaşmak istiyorum; 300 hektarlık bir alan üzerinde, 500 milyon dolarlık yatırımı planladığımız Bölgemizde, ek alan talebimiz, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız tarafından onaylanmış bulunuyor. Bu bizim için daha fazla üretim, daha fazla ihracat, daha fazla istihdam ve ülke iktisadına çok daha fazla katma kıymet kazandırmak demek.

YATIRIMCILARA EŞSİZ FIRSATLAR

Türkiye’nin tamamı ihracatçılardan oluşan birinci dijital ve yeşil organize sanayi bölgesi olan TÜİOSB olarak, inanıyoruz ki, yatırımcılarımıza eşsiz fırsatlar sunarken, bölgemizin ve ülkemizin kalkınmasına da direkt çok kıymetli katkılarda bulunmaya devam edeceğiz.

Endüstri 4.0 ideolojisine uygun ve AB Yeşil Mutabakatı’nın tüm kriterlerini kapsayan bu türlü bir bölgeyi kurmaktan ve bu kademeye gelmekten son derece keyifli ve gururluyuz. Amacımız olan; 100 fabrika ile üretime geçtiğimizde ve 10 bin bireye istihdam sağladığımızda, öncelikli maksadımıza ulaşmış olarak gurumuz katlanacaktır.

Sözlerime son verirken, Bölgemizdeki; her gelişme elbette bize inanan ve güvenen tüm yatırımcılarımızın takviyesi, takımımızın emeği ve eforu ile olmuştur.

Ancak yola çıktığımız birinci günden beri; şimdi proje evresindeyken bizlere dayanaklarını esirgemeyen değerli Vekil ve Bakanlarımız.. Bu bağlamda takımımıza ve katkı veren herkese huzurunuzda teşekkür ediyorum. Bundan sonra da birebir dayanışma içerisinde ilerleyeceğimizi bilmenizi istiyoruz. Tekrar hepinize iştirakleriniz için teşekkür ediyor, tabiatla dost, yeni kuşak sanayi üssümüzde üretimimizin, dayanışmamızın daima sürmesini diliyorum.”

HAZİNE VE MALİYE BAKANI NUREDDİN NEBATİ

Bakan Nebati ise yaptığı konuşmada, özetle şu sözleri kullandı:

“Üreten Türkiye’nin siz kıymetli neferleriyle bugün bir ortaya gelmekten büyük bir memnuniyet duyuyor, sizleri en kalbi hislerimle, muhabbetle selamlıyorum.

Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde bizler, ülkemiz için üreten, alın teri döken, çaba gösteren herkesin ve her bölümün her daim yanında olduk, olmaya da devam ediyoruz.

Sık sık bedelli sanayicilerimizle bir ortaya geliyor, tekliflerini dinliyor ve iş dünyamızın her bakımdan önünü açmak için gece gündüz çalışıyoruz.

Uygulamaya aldığımız siyasetlere, sizlerle beraberce, akıl ve gönül birliği içinde form veriyoruz.

Bugün gerçekleştireceğimiz bu istişarenin de tıpkı halde hayırlara vesile olmasını diliyorum.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
TÜİOSB’den yatırımcılarına arsa tahsis dokümanı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Son Dakika, Güncel Haberler, Flaş Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin