Sodexo, faaliyetlerine Pluxee olarak devam edeceğini açıkladı!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sodexo Avantaj ve Ödüllendirme Hizmetleri yeni gayeleri doğrultusunda artık tüm dünyadaki faaliyetlerine, ayrıcalıklarla dolu bir dünyanın kapılarını açan yeni bir çalışan tecrübesi markası Pluxee olarak devam edecek.

Şirketten yapılan açıklamaya nazaran, Pluxee markası, yan haklar ve çalışan bağlılığı alanındaki küresel önder marka pozisyonunu bir adım daha ileri taşıyor.

“DİJİTAL ORTAMDA YENİ YETENEKLER İÇİN DAHA CAZİBELİ OLMAMIZI SAĞLAYACAK”

Tüm paydaşları için bedel katarak büyüme stratejisini güçlendirmeyi hedefleyen Pluxee, çalışan dünyasındaki değişimler ve çalışanların ferdî iyilik beklentileri doğrultusunda, hayatı kolaylaştıran tahliller geliştiren iş ortağı olarak müşterilerini daha fazla desteklemeye hazırlanıyor.

Sodexo Kümesi’nden aldığı vizyon ve pahaların gücünü de ardına alarak yan haklar ve çalışan bağlılığı alanında fark oluşturmaya hazırlanan Pluxee, yeni markanın kattığı güç ile, Sodexo Kümesi tarafından 5 Nisan 2023’te duyurulan tekrar yapılanma projesiyle borsada başka olarak süreç görme sürecinde kıymetli bir adım atacak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Pluxee Genel Müdürü Aurélien Sonet, ‘Pluxee, büyüyen bir pazarda vizyonumuzu ve güçlü amaçlarımızı somutlaştıran genç, dijital, müspet ve yenilikçi bir marka. Bu marka ile kendimizi tekrar tanımlıyoruz. Güçlendirilmiş kimliğimiz, müşterilerimiz ve iş ortaklarımız için bizi farklılaştıracak en kıymetli öge olacak ve bilhassa dijital alanda yeni yetenekler için daha alımlı olmamızı sağlayacak.’ tabirlerini kullandı.

PLUXEE GÜÇLÜ BİR STRATEJİK PLANA HİZMET EDECEK

Verilen bilgiye nazaran, Pluxee, şirketlerin gelişmiş ve dijital bir çalışan tecrübesi için tercih ettiği muteber iş ortağı olarak, yeni kimliği sayesinde, son derece dinamik bir pazarda kendini daha güçlü bir biçimde farklılaştırmayı hedefliyor.

Büyük değişimlerin yaşandığı iş dünyasında şirketlerin çalışanlarına yenilikçi ve şahsileştirilmiş tahliller sunarak müşterilerinin patron markalarını güçlendirmesini sağlayacak Pluxee, çalışanların ise hayatlarında pahalı olan her şeyi dolu dolu yaşamalarına dayanak olmayı amaçlıyor.

Pluxee, 31 ülkede faaliyet gösteren güçlü bir oyuncu olarak, yaklaşık 45 yıllık deneyimi, sağlam performansı, ana hissedarı Bellon ailesinin vizyonu ile uzun vadeli kararlı duruşu ve çalışanlarının bağlılığının temelini oluşturan KSS taahhütleri sayesinde, büyüyen ve şimdi tam keşfedilmemiş bir pazarın potansiyelini ortaya koymaya hazır durumda.

Marka, 2025 stratejik planı kapsamında bilhassa KOBİ’ler ortasındaki penetrasyon oranını yükselterek en başından beri ana faaliyet alanı olan yemek ve besin avantajları işini ivmelendirmeyi hedefliyor.

Satın alma gücünü ve çalışan bağlılığını desteklemek için âlâ hayat, ikram ve ödül ile ulaşım eserlerinin kapsamını da genişletecek olan Pluxee, tek bir dijital platform aracılığıyla hizmetlerini müşterilerinin çalışanları için daha erişilebilir hale getirmeyi amaçlıyor. Pluxee, bu gayelere ulaşmak için 2025’e kadar her yıl cirosunun yüzde 10’u ile teknoloji yatırımı yapacak.

PLUXEE TÜM PAYDAŞLARI İÇİN FARKINI ORTAYA KOYUYOR

Pluxee, otonom bir strateji benimseyerek, Sodexo Grubu’nun Nisan 2023’te duyurduğu, yine yapılanma yoluyla borsada başka olarak süreç görme projesine bağlı olarak çağdaş ve dijital bir vizyonu, ideali ve konumlandırmayı yansıtacak. Pluxee, stratejik planını hayata geçirmek için kendi idare yapısı ve kurum kaynaklarına sahip olacak.

500 bin müşterisi için verimli ve cazip bir dijital ekosistem temelinde her zamankinden daha bütünsel, varlıklı ve çeşitlendirilmiş tahliller sunan Pluxee, 36 milyon tüketicisi için daha fazla özgürlük, sorumlu tüketim seçeneği ve daha fazla satın alma gücü sunan şahsileştirilmiş hizmetler ile kıymet katıyor.

TÜRKİYE’DE YAKLAŞIK 1,5 MİLYONA YAKIN KİŞİ PLUXEE HİZMETLERİNİ KULLANIYOR

Brezilya’da ve Fransa’da her gün 6 milyon, Hindistan’da 3,5 milyondan fazla ve Türkiye’de yaklaşık 1,5 milyona yakın kişi Pluxee hizmetlerini kullanıyor. 1,7 milyon üye iş yeri ekosisteminin, günlük hayatlarını kolaylaştırarak satış noktalarındaki trafiği artırmaya yardımcı oluyor.

Pluxee birebir vakitte bilgi aracılığıyla tüketicilerini daha yeterli anlamalarını, onlarla etkileşime geçmelerini sağlıyor, kamu kurumlarına toplumsal inovasyon yapma imkanı sunarak, çalışanlarının ve hür meslek sahiplerinin yeni muhtaçlıklarını karşılamaları, toplumsal yardım harcamalarını yönetmeleri için bedel katıyor. Pluxee, Avrupa’da yılda 4 milyar avro fiyatında toplumsal yardımı yönetiyor.

Marka, 5 bin çalışanına, milyonlarca bireyin hayatlarında olumlu tesir oluşturmaları için imkan veriyor ve böylelikle aidiyet hislerini güçlendirerek paha katıyor.

Havas Kümesi bünyesinde faaliyet gösteren Conran Design Group Ajansı ile tasarlanan Pluxee, ağustos ayında Brezilya’dan başlayarak halihazırda faaliyet gösterdiği 31 ülkede kademeli olarak hayata geçirilecek.

KAYNAK: AA

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Sodexo, faaliyetlerine Pluxee olarak devam edeceğini açıkladı!

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Son Dakika, Güncel Haberler, Flaş Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin