Kordsa yeni teknik merkeziyle, Endonezya’yı Asya Pasifik’in ‘inovasyon üssü’ yapacak!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sabancı Holding iştiraklerinden Kordsa, yüksek teknoloji ve inovasyon alanındaki yetkinliklerine bir yenisini daha ekledi.

Lastik ve inşaat güçlendirme ile kompozit teknolojileri alanlarında inovasyona öncülük eden Kordsa’nın inovasyonu her yerde ve her mevzuda işlerinin merkezine koyan ‘Innovate Everywhere’ yaklaşımı doğrultusunda, Endonezya’daki teknik merkezini hizmete açtı. 

Ülkede bulunan iki üretim tesisiyle Asya Pasifik bölgesindeki müşterilerine katma kıymetli lastik güçlendirme tahlilleri sunan Kordsa, “Asya Pasifik Teknik Merkezi” ile endüstriyel iplik ve kord bezi alanlarında yeni teknolojilere öncülük etmeyi sürdürecek. Kelam konusu merkez, uygulayacağı bilgi odaklı yaklaşımla, müşterilerin gereksinimlerine karşılık veren eser ve prototipleri en süratli geliştirirken, var olan eser kümelerinin da yetkinliklerinin artırılmasına odaklanacak.

Hayatı Güçlendirme” misyonu doğrultusunda, sürdürülebilirliği tüm faaliyetlerinin temeline koyan Kordsa, bu merkezde geliştireceği yeni teknolojilerle, lastik güçlendirme bölümünün yeşil dönüşümüne de liderlik edecek. Asya Pasifik Teknik Merkezi’nde elde edilecek teknolojik yetkinlikler kompozit ve inşaat güçlendirme alanlarına da taşınarak, Kordsa’ya yeni iş ve büyüme platformları kazandırılacak.

“TÜM PAYDAŞLARIMIZA SÜRDÜRÜLEBİLİR BEDEL YARATMAK TEMEL İLKEMİZ”

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Kordsa CEO’su İbrahim Özgür Yıldırım, Kordsa’nın bugün faaliyet gösterdiği alanlarda dünya önderi olduğunun altını çizerken, “Kordsa’nın artık genlerine işlemiş inovasyon tutkusu ve yenilikçi niyet anlayışı, küresel ölçekte ortaya koyduğumuz bu muvaffakiyetin temelinde bulunan ana ögeler.

Bugün dünyada lastik güçlendirme teknolojilerimizle her 3 araba lastiğinden 1’ini, her 3 uçak lastiğinden ise 2’sini güçlendiriyoruz. Global ayak izimizi her geçen gün güçlendirirken, hiçbir vakit başardıklarımızla yetinmiyoruz. Bugün dünyada fikir, teknoloji ve sürat üzerinden kurgulanan çetin rekabette, kendimizle müsabakayı; yetkinliklerimizi tüm paydaşlarımıza sürdürülebilir kıymet yaratmak için kullanmayı 

temel unsur olarak kabul ediyoruz. Endonezya ve Tayland başta olmak üzere Asya Pasifik bölgesindeki tüm müşterilerimizin hizmetine sunduğumuz bu merkezimiz de aslında bu yaklaşımımızın bir göstergesi. Burada lastik alanında geliştireceğimiz yeni teknolojilerle, yalnızca kesime öncülük etmekle kalmayacak; buradaki kazanımlarımızı, kompozit ve inşaat güçlendirme alanlarına da taşıyarak, Kordsa’ya yeni iş ve büyüme platformları kazandıracağız” dedi. 

“İNOVASYON GÜCÜMÜZÜ YAYGINLAŞTIRIYORUZ”

Müşteriye yakın olmanın Kordsa’nın global büyüme stratejisinin merkezinde yer aldığını kelamlarına ekleyen Yıldırım, “Bugün Türkiye, Brezilya, Endonezya, Tayland, ABD, Almanya ve İtalya olmak üzere 7 ülkede bulunan 13 üretim tesisimiz, müşterinin olduğu yerde bulunma taahhüdümüzün en net göstergelerinden biri.

Bugün, var olan inovasyon gücümüzü daha da yaygınlaştırıyoruz ve müşterilerimize daha yakın olma ve daha düzgün hizmet verme konusunda yeni bir sayfa açıyoruz ve diyoruz ki; ‘Biz yalnızca üretim gücümüzle değil, birebir vakitte teknoloji ve inovasyon gücümüzle de sizlerin yanındayız’ halinde konuştu.  

Türkiye’de bulunan Küresel Teknoloji Merkezi ve Kompozit Teknolojileri Mükemmeliyet Merkezi’nin Kordsa’nın inovasyon kültürünün değerli birer modülü olduğunu da kelamlarına ekleyen Yıldırım, “Bu merkezlerimizde bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz Ar-Ge çalışmalarımız ve geliştirdiğimiz 500’ün üzerinde tescilli patentimiz, Kordsa’nın dünyadaki liderliğini pekiştiren ana ögeler oldu. Artık de, bu inovasyon gücümüzü yaygınlaştırıyor; bölgedeki müşterilerimize daha uygun ve daha katma pahalı bir hizmet sunabilmek için bu merkezimizi hayata geçiriyoruz” ifadelerini kullandı.

“ASYA PASİFİK, KORDSA’NIN GLOBAL BÜYÜME STRATEJİSİNDE DEĞERLİ BİR YERE SAHİP” 

Kordsa Asya Pasifik Bölgesi Genel Müdür Yardımcısı Ömür Menteş ise, Kordsa’nın global büyüme stratejisi içerisinde Asya Pasifik Bölgesi’nin çok kıymetli bir pozisyona sahip olduğunun altını çizerken, “Önceleri daha çok insan gücünün ön plana çıktığı Asya Pasifik bölgesi, bugün artık teknoloji gücüyle dikkat çekerken, Kuzey Amerika ile dünyadaki Ar-Ge yatırımlarına da istikamet verir duruma geldi.

Endonezya üretim tesisimizle, bölgedeki inovasyon ve teknoloji odaklı dönüşüme öncülük eden şirketler ortasında yer almaktan memnunluk duyuyoruz. Endonezya merkezli şirketimiz PT IndoKordsa Tbk bünyesinde hizmete giren Asya Pasifik Teknik Merkezi’mizin, iplik ve kord bezi alanında geliştireceği yeni teknolojilerle, Asya Pasifik bölgesinin inovasyon hub’ı olmasını hedefliyoruz” dedi.

Açılış konuşmalarının akabinde, tıpkı vakitte Kordsa’nın 50. Yılı da olması vesilesiyle manalı bir kutlama gerçekleştirildi. Endonezya ve Türkiye başta olmak üzere farklı ülkelerden konukların katıldığı kutlamada, hem Kordsa’nın 50. Yıl dönümü hem de Asya Pasifik Teknik Merkezi’nin açılışına özel hazırlanan pastanın kesiti gerçekleştirildi. Sabancı Topluluğu’nun gücü ve tecrübesi ile 1973 yılında İzmit lastik kord bezi fabrikası ile faaliyete başlayan Kordsa, başta Türkiye olmak üzere tüm dünyada küresel bir marka haline gelişi ile elde ettiği büyük muvaffakiyetleri kutladı. 

KAYNAK: HABER7

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Kordsa yeni teknik merkeziyle, Endonezya’yı Asya Pasifik’in ‘inovasyon üssü’ yapacak!

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Son Dakika, Güncel Haberler, Flaş Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin