KAÇ PUANLA TAKDİR, TEŞEKKÜR ALINIR? | 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12. sınıf takdir, teşekkür hesaplama | e-Okul ortalama kaç olursa takdir, teşekkür alınır?

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TAKDİR, TEŞEKKÜR HESAPLAMA | 2022 – 2023 eğitim döneminin sona ermesiyle birlikte öğrencilerde karne heyecanı başladı. İkinci döneme başlamadan önce ara tatile girecek olan öğrenciler, karne ile birlikte takdir veya teşekkür belgesi alıp alamayacaklarını araştırıyor. Öğrencinin başarı durumuna göre ve not ortalamasına bağlı olarak değşen belgeler hakkında arama motorlarında araştırılan 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12. sınıf takdir, teşekkür belgesi kaç puanla alınır? | e-Okul ortalama kaç olursa takdir, teşekkür alınır? sorularının cevabını haberimizde derledik. İşte detaylar…

KAÇ PUANLA TAKDİR, TEŞEKKÜR ALINIR?

İlkokul, ortaokul ve lise öğrencileri, 23 Ocak ile 3 Şubat günleri arasında 15 gün tatile girecek. Tatil öncesinde 20 Şubat Pazartesi günü karne alacak olan öğrenciler ortalamaya göre belge hesaplaması yapıyor. Okul öğrenci ödül ve disiplin kurulu, derslerdeki gayret ve başarılarıyla üstünlük gösteren, özürsüz devamsızlık süresi 5 günü geçmeyen, tüm derslerden başarılı olan, dönem puanlarının ağırlıklı ortalaması 70,00’ten aşağı olmayan ve davranış puanı 100 olan öğrencileri takdir veya teşekkür belgesine layık görülüyor.

E-Okul sistemi ile veliler, öğrencilerinin durumlarını takip edebilirler. E-Okul üzerinden; devamsızlık bilgisi, not bilgisi, proje notları, dönem sonunda alınan belgeler ve yıl sonu başarı puanı gibi bilgilere erişim sağlanabilir. Bilgilerin görülmesi için E-Okul VBS girişi yapılması yeterlidir.

e-OKUL ÖĞRENCİ VE VELİ GİRİŞİ İÇİN TIKLAYIN

5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12. SINIF TAKDİR, TEŞEKKÜR HESAPLAMA

Öğrencilerin dönem boyunca sınavlardan aldıkları puanlar, performans çalışma puanları, eğer varsa proje puanları, mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarında okutulan uygulamalı dersler için de ayrıca hizmet ya da temrin puanlarının aritmetik ortalamasıyla elde edilen puanların aritmetik ortalamaları hesaba katılır. Böylece öğrencilerin bir dersi için dönem puanı hesaplaması yapılır. Aritmetik ortalama hesaplanırken; bölme işlemi esnasında virgülden sonra gelen 2 basamak yürütülür.

Bir öğrencinin, yılsonunda derslerinde başarılı olması için; iki dönem puanı aritmetik ortalaması minimum 50 puan olmalıdır veya birinci dönemde alınan puan ne olursa olsun ikinci dönem puanı en az 70 olmalıdır.

E-OKUL ORTALAMA KAÇ OLURSA TAKDİR, TEŞEKKÜR ALINIR?

Derslerindeki gayret ve başarılarıyla tutarlılık gösteren, özürsüz devamsızlık süresi 5 günü geçmeyen, derslerinin tümünde başarı gösteren, dönem puanlarının ağırlıklı ortalaması 70’ten aşağı olmayan ve davranış puanı 100 olan öğrencilerin alacağı belgeler şöyle:

TEŞEKKÜR BELGESİ
70,00-84,99 arasında not ortalaması

TAKDİR BELGESİ
85,00 ve 85’ten arasında not ortalaması

ÜSTÜN BAŞARI BELGESİ
Ortaöğrenim süresi boyunca en az üç öğretim yılının bütün döneminde takdir belgesi alan öğrencillere verilir.

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

Yaz tatili sonrasında 2023-2024 yılı 1. döneminin 11 Eylül tarihinde başlaması bekleniyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
KAÇ PUANLA TAKDİR, TEŞEKKÜR ALINIR? | 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12. sınıf takdir, teşekkür hesaplama | e-Okul ortalama kaç olursa takdir, teşekkür alınır?

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Son Dakika, Güncel Haberler, Flaş Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin