Fatih Erbakan: Ulusal Görüş siyaseti makam ve sayı için değil, Allah isteği için yapılır

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yeniden Refah Partisi Genel Lideri Fatih Erbakan, Kadim Dostlar Buluşması’nda Sultangazililerle buluştu.

Erbakan seçimle ilgili olarak şunları söyledi: “Tabi hepinizin bildiği üzere artık 2 günden daha az bir vakit kaldı. 14 Mayıs’ta son derece değerli bir seçimi inşallah gerçekleştireceğiz. Bu seçimlerin ülkemize milletimize devletimize güzel sonuçlara vesile olmasını Cenabı Allah’tan niyaz ediyorum. Yedili masanın hem Cumhurbaşkanı adayı hem Cumhurbaşkanı yardımcısı adaylarının hem de yedili masadaki parti sözcülerinin maalesef ortaya koyduğu maksatlar telaffuzlar seçim bildirgelerinde yazdıkları birtakım konular bizi Türkiye’nin yine 28 Şubat karanlıklarına tasasına sevk etti. En kolayından baş örtüsüne anayasal garanti doğrultusunda yedili masanın mecliste bulunan temsilcileri karşı çıktı. Hayır, bu laikliğe terstir, biz baş örtüsünün anayasal teminat altına alınmasına, baş örtüsüne tüzel bir teminat getirilmesine karşıyız dediler. Bu zati 28 Şubat zihniyetidir.”

Millet ittifakını eleştiren Erbakan, “8 başlı bir idare sisteminin belirsizliğine, macerasına, kaosuna Türkiye’nin sürüklenmemesi değerli münasebetlerden bir tanesi. Zira 7 Cumhurbaşkanı yardımcısı bir de Cumhurbaşkanı 8 kişi ve oy birliği ile karar alacağız diyorlar. Herkesin kesinlikle onayı olacak. Bu türlü bir sistemin pratikte yürütülmesi, işletilmesi mümkün değildir. Bizim Ak Parti’yle ittifaka girerken karşılıklı olarak imzaladığımız mutakabat muhakkak. Bu mutabakat metnindeki konular, unsurlar bizim Yine Refah Partisi olarak 5 yıldan beri her konuşmamızda, parti programımızda söz ettiğimiz konulardır. Bu konuların mutabakatta yer alması bizler için bir ümit olmuştur. Bunların bir an önce uygulanması ve milletin sıkıntısına derman olunmasına vesile olmak niyetiyle bu türlü bir karar alındı.” dedi.

LGBT konusuna da değinen Erbakan, “Cumhurbaşkanı adaylarının LGBT Türk aile yapısını bozar mı sorusuna karşılığını biliyorsunuz. Ne münasebet efendim niçin bozsun bu pek doğal bir şey. Herkesin kendi hayatı dedi, geçti. Yedili masanın Cumhurbaşkanı adayı. Cumhurbaşkanı yardımcısı adayları, çok afedersiniz eşcinsel evliliklerle ilgili ne düşünüyorsunuz dediklerinde, efendim çok doğal bir şey herkesin şahsî tercihi, özel hayatı fakat toplum şimdi buna hazır değil yanıtını verdi. Yanıta bakar mısınız. Toplum hazır hale gelse yahut biz toplumu hazır hale getirsek bunların nikahları da kıyılabilir, pek doğal herkesin kendi tercihi.” tabirlerini kullandı.

Partisinin meclise girmesi gerektiğini söyleyen Erbakan, “Bu ümmetin, bu milletin asırlardan beri hasret duyduğu ve büyük bir aşkla, heyecanla, sevinçle karşıladığı Ayasofya’nın tekrar cami olarak ibadete açılması olayı. Açık açık diyorlar ki Ayasofya’nın tekrar müze olması lazım. Bu türlü bir zihniyetin bu türlü bir anlayışın Türkiye’de iktidar olmasına vesile olamazdık. Millete hizmetle, hizmet yolunda bedel ödemekle 50 yıllık Ulusal Görüş tarihini çok hoş bir biçimde düşünüp tahayyül edip bu anlayışın, bu zihniyetin, bu ruhun tekrar mecliste olmasının sağlanması, bütün çabamız bununla ilgilidir.

Yine Ulusal Görüş siyaseti makam ve sayı için ihale ve koltuk için değil, Allah isteği için yapılan bir siyasettir. Ticaret olarak değil ibadet olarak yapılan bir siyasettir. Artık yine bu hassasiyetin, bu anlayışın mecliste olması son derece büyük ehemmiyet arz ediyor. Ne için kıymet arz ediyor? Milletimiz için ehemmiyet arz ediyor. Bu türlü bir partinin mecliste olması yapan, yerli, ulusal bir muhalefet yapması emeliyle iktidarın da hükümetin de yararınadır. Zira gerçek yaptığı işlerde ona dayanak olmak, art çıkmak, eksikler göründüğünde bunların tamamlanması için, yapan bir biçimde bu eksikleri bildirmek, uyarmak, hayırlara vesile olmak, öncüsü olmak. Şu anda mecliste yapan bir muhalefet yok iktidar ne yaparsa yapsın yanlıştır anlayışıyla muhalefet yapılıyor. Yanlışsız da yapsa birebir yanlış da yapsa tıpkı. Bunlar ne yaparsa yapsın yanlış. Neden zira bu iktidar gitsin. Bunun yerine ben geleyim. Gözü diğer bir şey görmüyor. Biz YRP olarak aile ve toplumsal siyasetler alanındaki yuva yıkan batıdan ithal düzenlemelerin, kanunların ıslah edilmesi için gayret edeceğiz. Bir garabet halindeki bu kanunların, bu düzenlemelerin aile yapımıza, kültürümüze uygun bir hale, hukuka uygun bir hale getirilmesi lazım” dedi.
Erbakan eğitim konusuna da değindi, “Eğitim çok değerli. Müfredatın ulusal ve manevi kıymetlerimize uyumlu hale getirilmesi. Ahiret öncelikli bir jenerasyon yetiştiren müfredat. Evvel ahlak ve maneviyat anlayışına sahip ahlaki manevi kalitesi yüksek jenerasyon yetiştiren bir müfredat. Sarsıntıya hazırlıklı olmak dahi ahlak ve maneviyatla bağlantılıdır. Tekrar medyada çok önemli sorunlarımız var. Medya ahlakı isfar eden yayınlarla dolu. Çocukları yalnızca eğitimle ıslah ederseniz kâfi olmaz. Zira bugün çocuklar, gençler toplumsal medyada ve medyada asıl vaktini geçiriyorlar. O denli bir dizi yayınlıyor ki kim kimin annesi kim kimin babası aşikâr değil. Kim kimin çocuğu, kızı, oğlu muhakkak değil. Münasebetiyle medyanın da aile yapımıza, kıymetlerimize, kültürümüze uygun bir hale gelmesi de mecliste takipçisi olacağımız mevzulardan bir tanesi.” dedi.

Yabancı vakıf ve örgütlerle ilgili olarak şunları söyledi: “Bu sıhhat Bakanlığı’nın Dünya Sıhhat Örgütü’nün vesayetinden kurtarılması. YRP’nin en kıymetli maksatlarından. Tarım Bakanlığı’mızın, hayvancılığın Bill Gates Vakfı’nın vesayetinden tasarrufundan kurtarılması ve tabi Ulusal Eğitim Bakanlığı’nın da Amerikan Fulbright kurulunun vesayetinden kurtarılması.”

Seçilmeleri halinde gelecek projelerini anlatan Erbakan, “İşçi, memur, emekli maaşlarının yoksulluk hududunun üstüne çıkartılması, engelli maaşlarının en azından minimum fiyat düzeyine getirilmesi ve işsizliğin önlenmesi için de yeniden projemiz hazır. 81 vilayetimize 681 Refah projesi. 81 vilayetimizde de üretime istihdama yönelik tesisler, fabrikalar nerede ne konulacağı bulunmuş, fizibilitesi konulmuş, bunların hayata geçirilip bu diplomalı işsizlerimize, genç işsizlerimize iş imkanı sağlanması için uğraş edeceğiz.” dedi.
Erbakan konuşmasını şu sözlerle bitirdi: “Uzun lafın kısası hayra vesile olmak, şerre fren olmak, milletin sıkıntısına derman olmak, milletin maddi ve manevi sorunlarından kurtulmasına vesile olmak bizim meclisteki en kıymetli misyonumuz olacak. İnşallah milletimizin feraseti kendisini gösterecek. Milletimiz yedili masaya 14 Mayıs’ta geçit vermeyecek. Sayın Cumhurbaşkanımızı tekrar seçecek ve Ulusal Görüşün tadı damağımızda kalan hizmetlerini, Erbakan hocamızı, Ulusal Görüşün efsane hizmetlerini de hatırlayarak YRP’mizin ortaya koyduğu projeleri hatırlayarak milletvekilliğinde de seçimini YRP’den yana yapacak ve Ulusal Görüş 21 sene ortadan sonra inşallah tekrar mecliste temsil edilecek.”

Konuşmasını yaptıktan sonra Fatih Erbakan’a günün anısına bardak armağan edildi.

KAYNAK: İHA

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Fatih Erbakan: Ulusal Görüş siyaseti makam ve sayı için değil, Allah isteği için yapılır

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Son Dakika, Güncel Haberler, Flaş Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin