Erdoğan’dan taban fiyat açıklaması ve engelli ve yaşlılara bayram muştusu

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son dakika haberi: Beştepe’de, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde öncelikli gündemin iktisat olduğu ve 8 saat süren kabine toplantısı sona erdi. Yeni Toplantıda iç ve dış siyasette yaşanan gelişmeler kabine toplantısında değerlendirildi. Enflasyon ve fahiş fiyatla uğraş için atılacak adımlar görüşüldü. Taban fiyata yapılacak orta artırım konusu da toplantıda ele alındı.

ENGELLİ VE YAŞLILARA BAYRAM MÜJDESİ

Emeklilerimizi enflasyona ezdirmeyeceğiz. Temmuz ayı engelli ve engelli yakını aylığı ile yaşlı aylıklarının ödemesini erkene alıyor, toplam 1,4 milyon kardeşimizi bayramdan evvel sevindiriyoruz.

ERDOĞAN’DAN TABAN FİYAT AÇIKLAMASI

Asgari fiyat komitemiz çalışmalara başladı. Görüşmeler yapan formda ilerliyor. Tüm tarafların içine sinecek güzel bir düzeyde olacak. Memur artış oranlarıyla ilgili Meclis sürecini yakında başlatıyoruz. Tüm projelerimizi aşikâr bir takvim çerçevesinde tek tek hayata geçireceğiz. İlgili kurumlara alanında temayyuz etmiş isimleri atadık. Bayanlar yeni devrimizde de her alanda öncü rol oynamaya devam edecektir. Güçlü kabinemizle, yenilen meclisimizle milletimizin refahını artıracağız. Cumhurbaşkanı Yardımcımız Cevdet Bey’i hükümet programını hazırlamak üzere görevlendirdik. Yol haritamızı milletle paylaşacağız.​‘TERÖR ÖRGÜTLERİYLE İÇERİDE, DIŞARIDA DAHA KARARLI ÇABA EDECEĞİZ’

Türkiye’ye vakit ve güç kaybettiren ne varsa, artık tarih olmuştur. Bunda hiç elbet en büyük hisse vatandaşlarımıza aittir. Milletimiz, 14 Mayıs ve 28 Mayıs’ta iki kere ortaya koyduğu iradesiyle, eski sisteme dönüş tekliflerini reddetmiştir. Parlamenter sistem tartışmaları bir daha açılmamak üzere kapanmıştır. Cumhuriyetimizin 100’üncü yılını, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemiyle karşılamamızın yararlarını inşallah vakitle daha yeterli göreceğiz. Bundan sonra amaçlarımıza daha süratli koşacağız.

Asırlık hayallerimizi daha hızlı gerçekleştireceğiz. Projelerimizi, planlarımızı daha kısa müddette hayata geçireceğiz. Zorlukların, pürüzlerin üstesinden çok daha kolay geleceğiz. Vatandaşımızın hayatına dokunan hizmetleri daha çok artıracağız. Vatanımızın bekasına yönelik taarruzları daha kararlı püskürteceğiz. Terör örgütleriyle içeride ve dışarıda daha kararlı gayret edeceğiz. Türkiye’nin hak ve hukukunu global planda daha yürekli savunacağız. “Dünya Beşten Büyüktür” argümanımızı daha gür bir sedayla dillendireceğiz. Bölgemizin barış ve istikrarına daha aktif bir biçimde katkıda bulunacağız. Demokrasi, hak ve özgürlükler alanındaki reformlarımıza daha sıkı sahip çıkacağız. Türkiye Yüzyılımızı inşa ederek, ülkemizi muasır medeniyetler düzeyinin de üzerine taşıma vizyonumuzu daha süratli gerçeğe dönüştüreceğiz.

‘AK PARTİ’NİN SEÇİMİ KIRSAL KESİTTEKİ OYLARLA KAZANDIĞINI SÖYLECEK KADAR REZİL HALE GELDİLER’

AK Parti’nin seçimi kırsal kesitteki oylarla kazandığını söyleyecek kadar rezil hale geldiler. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Köylü milletin efendisidir’ kelamını görmezden geleceksin. Bu nasıl iştir. Köylü de, kentli de sandıkta karşılığı veriyor. Vatandaşı 500 lira ile oyunu satmayla itham etmenin hiçbir açıklaması yoktur. 6 oktan biri güya halkçılık olan bir partinin genel liderinden gelmesi de ayrıyeten bir skandaldır. Ürkütücü ve utanç vericidir. Bunların millete bakışı asla ve asla değişmiyor. Milleti hizmete ve hürmete layık görmeyen zihniyetin Türkiye Yüzyılı’nda yeri yoktur. Seçmeni suçlama hastalığından bir anca kurtulmasını diliyoruz. Muhalefetin millete ve milletin tercihlerine hürmet duymayı artık öğrenmesi gerektiği kanaatindeyiz.

‘ÇİFTÇİMİZİ, ÜRETİCİMİZİ, KÖYLÜMÜZÜ DESTEKLEMEYE DEVAM EDECEĞİZ’

Demokrasimiz ayağına vurulan son zinciri de kırmaya ulaşmıştır. İnşallah vazife süremiz boyunca Türkiye’yi sivil bir anayasa ile buluşturmak için çalışacağız. Aziz Milletim Bakan arkadaşlarımızı kendi alanlarında uzman ve vizyoner isimlerden belirledik. Bir evvelki kabinemizin eser ve hizmetlerine yenilerini eklemek için tekrar işe koyulduk. Çiftçimizi, üreticimizi, köylümüzü desteklemeye devam edeceğiz. Türkiye’nin kalkınmasına omuz veren kim varsa tüm imkanlarımızla yanında olacağız. Biz bu milletin efendisi değil, hizmetkarıyız. İşte bizim aramızdaki fark bu.

‘KKTC’NİN HAKLARININ GASP EDİLMESİNE MÜSAADE VERMEYECEĞİZ’

Bölgemizde Türkiye’nin hesaba katılmadığı, katkısının alınmadığı denklemin kalıcı olması mümkün değildir. Bugün ülkemizin nüfuz alanı sonlarının çok ötesine taşmıştır. Son seçimler Afrika, Asya, Avrupa, Latin Amerika, Türk Dünyası, İslam alemine kadar çok yakından takip edilmesi bunun en net tabiridir. Bizimle gönül bağı olan 100 milyonlar geleceklerini Türkiye’de görüyor. Başarılarımız bu ülkelerdeki kardeşlerimizi, dostlarımızı da sevindiriyor. Dün ve evvelki gün yaptığımız yeni periyodumuzun birinci yurt dışı seyahatlerinde bu gerçeğe şahitlik ettik. Kıbrıs Türkü kardeşlerimiz bizleri süper coşkuyla bağırlarına bastılar. Türk milletinin ayrılmaz modülünü teşkil eden Kıbrıs Türk halkıyla yan yana omuz omuza çabamızı sürdüreceğiz. Ne ülkemizin ne de Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin haklarının gasp edilmesine asla müsaade vermeyeceğiz. Can Azerbaycan ile bağlantılarımızın, kurumsallaşmış bir ekonomik ve siyasi entegrasyon modeline dönüşmesi için daha çok çalışacağız.

BAŞKAN ERDOĞAN’DAN AZERBAYCAN AÇIKLAMASI

Can Azerbaycan ile münasebetlerimizin, kurumsallaşmış bir ekonomik ve siyasi entegrasyon modeline dönüşmesi için daha çok çalışacağız. Kızının çeyizini depremzedelerimize bağışlayan, bizimle sevinip bizimle ağlayan o büyük istekli insanları ebediyen şükranla yad edeceğiz. İlham kardeşimizin manevi takviyesi kalbimizin baş köşesindedir. Azerbaycan ziyaretine bir teşekkür borcunun tabiri olarak bakıyoruz. İkili ilgilerimizi her alanda geliştirecek pek çok kıymetli kararlar aldık. İki önder olarak bilhassa Türkiye-Azerbaycan Üniversitesi’nin kurulmasına büyük ehemmiyet veriyoruz. Bölgemizde barış ve istikrarın tesisine dair güçlü beklentilerimizi bir sefer daha teyit ettik. 30 yıllık işgalin akabinde Karabağ’da dalgalanan Azerbaycan bayrağını kardeşliğimizin simgesi olarak görüyoruz.’11 YERİ DAHA SANAYİ ALANI OLARAK İLAN EDİYORUZ’

Deprem bölgesindeki 11 vilayetimizin alt yapısı ve üst yapısıyla tekrar ayağa kaldırılması birinci önceliğimizdir. Gözümüz, kulağımız ve gönlümüz her vakit bölgedeki kardeşlerimizledir. Bugüne kadar 61 milyar lirayı buluyor toplan nakti yardımlar. Depremzedelerimizi bir an evvel yuvalarına kavuşturmak istiyoruz. Zelzelede ziyan gören organize sanayi bölgeleri, sanayi siteleri, fabrikaların hasar tespit çalışmalarını esasen tamamlamıştık. İş dünyamıza yönelik takviyeleri arttırmıştı. Yayımlaığımız kararname ile 11 yeri daha sanayi alanı olarak ilan ediyoruz. Biz afetzedelerimizi katiyen sahipsiz ve çaresiz bırakmayacağız.

Haberin Detayları Geliyor…

Son dakika gelişmelere anında ulaşmak için Haber7 uygulamasını akıllı cihazlarınıza (iOS, Android) kurabilir, Twitter’da @Haber7 hesabını takip edebilirsiniz.

App Store Google Play Takip Et

KAYNAK: HABER7

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Erdoğan’dan taban fiyat açıklaması ve engelli ve yaşlılara bayram muştusu

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Son Dakika, Güncel Haberler, Flaş Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin