Bakan Kurum: Muhalefet milliyetçilik maskesi taktı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bakan Murat Kurum; Cumhur İttifakı’nın paydaşları olan siyasi partilerin ilçe liderleriyle Kadıköy’de kahvaltı tertibinde bir ortaya geldi. , AK Parti Genel Lider Yardımcısı Erkan Kandemir de katıldığı tertipte konuşan Bakan Kurum, ilçe liderlerine, “Tüm zorluklara Mehmet Akif’in tabiriyle ‘iman dolu göğsüyle’ set çeken dava arkadaşlarım.” tabirleriyle seslendi. Cumhur İttifakı’nın milletin içinden doğan bir güç olduğu vurgusunda bulunan Bakan Kurum, rakibi olan muhalefetin ise 14 Mayıs’tan sonra milliyetçilik maskesi takarak milleti kandırmaya çalıştığına değindi.

“Cumhur İttifakı şahsen milletin ta kendisidir, şahsen milletin sinesinden kurulmuştur”

Cumhur İttifakı’nın şahsen millet tarafından 15 Temmuz’da meydanlarda kurulduğunu söyleyerek konuşmalarına başlayan Bakan Kurum, şöyle devam etti:
“İttifakımızın temelinde iman, vatana muhabbet, bayrağa sevgi, geçmişe hasret, hoş geleceklere dair ise umut vardır. 15 Temmuz yalnızca Cumhuriyet tarihi açısından değil, Türk tarihi açısından da bir dönüm noktasıdır. Zira bin yıl evvel fethettiğimiz bu topraklar, hiçbir vakit bu türlü bir ihanete, bu türlü bir işgal teşebbüsüne maruz kalmadı. Her şeyi hesapladıklarını zannettiler ancak Allah’ın planını hesap edemediler. Merhum şair Sezai Karakoç, ‘ne yaparlarsa boş, göklerden gelen bir karar vardır.’ der. Evet pahalı kardeşlerim, global baronlardan ve emperyalist başkentlerden aldıkları takviyelerle darbe yapmaya kalkan hain FETÖ’cüler, bu aziz milletin birliği ve beraberliğini bilmiyorlardı. O gün aziz milletimiz tıpkı Ulusal Gayret vaktinde olduğu üzere ‘milletin istiklalini, milletin azim ve kararı kurtaracaktır.’ unsurunda olduğu üzere yeniden meydanlara akın etti. Sayın Cumhurbaşkanımızın davetine kulak vererek demokrasisine, istiklaline ve istikbaline sahip çıktı. 251 şehit ve yüzlerce gazi verdik. Kan verdik, can verdik, ter akıttık lakin vatanımızı asla teslim etmedik. Bizi o gün bir irade kurtardı; o ittifakın ismi Cumhur İttifakı’dır. O yüzden Cumhur İttifakı şahsen milletin ta kendisidir, şahsen milletin sinesinden kurulmuştur ve tekrar şahsen milletin istikbali için çalışanlar demektir.”

“Tüm partilerimize, sandığa güçlü bir halde sahip çıktığı için başka farklı şükranlarımı sunuyorum”

Türkiye’nin en kritik seçimi için özveriyle çalıştıklarını söyleyen Bakan Kurum, “15 Temmuz’da nasıl canımızla, kanımızla tüm motivasyonumuzla çalıştıysak, bu seçime de tıpkı motivasyonla, tıpkı anlayışla, buradaki kardeşlerimizle, Cumhur İttifakı ile birlikte çalışıyoruz. 14 Mayıs’ta Sayın Cumhurbaşkanımız açık orta birinci olurken, Meclis’te de Cumhur İttifakı olarak çoğunluğu elde ettik. Ben her birinize, yani AK Parti, Milliyetçi Hareket Partisi, Büyük Birlik Partisi, Yine Refah Partisi ve Demokratik Sol Parti ilçe liderlerimize göstermiş olduğunuz emeklerden ötürü, bu 40 günlük süreçte kapı kapı dolaşıp, tüm vatandaşlarımıza projelerimizi ve hayallerimizi anlatarak takviye olduğunuz için, sandığa güçlü bir halde sahip çıktığınız için farklı ayrı şükranlarımı sunuyorum.” biçiminde konuştu.

Seçimlerin ikinci tipi için de daima birlikte aşkla çalışmakta olduklarını belirten Bakan Kurum, hem alanda hem de sandık başında olacaklarını vurguladı. Bakan Kurum, “14 Mayıs’tan sonra almış olduğumuz tüm oylarımızı veren vatandaşlarımıza, akabinde bize dargın olan ve bugüne kadar kendimizi anlatamadığımız tüm kardeşlerimize kucak açacağız. Onlara ülkemizi, ülkemizin geleceğini, problemin vatan olduğunu, sorunun bayrağımız olduğunu, sıkıntının gençlerimizin geleceği olduğunu daima birlikte anlatacağız. Çok daha yüksek bir dayanakla Cumhurbaşkanımızı rekor bir oyla Türkiye’nin 13. Cumhurbaşkanı yapacağız.” dedi.

“Bugün milletin tercihiyle alay edenler, milletin gönlünde mahkûm olmuştur”

Türk milletinin 27 milyonu aşkın oyla TBMM’deki çoğunluğu Cumhur İttifakı’na verdiğini söyleyen Bakan Kurum, “O güne kadar hiçbir halde rehavete kapılmadan, Sayın Cumhurbaşkanımız için, yatırımlarımız, yapıtlarımız, dev hizmetlerimiz için aziz milletimizden kapı kapı dolaşıp takviye isteyeceğiz. 29 Mayıs’ta zaferimizi ilan edinceye kadar da çalışmalarımıza kararlılıkla devam edeceğiz. Sarsıntı bölgesindeki kardeşlerimiz her vakit olduğu üzere yeniden Sayın Cumhurbaşkanımıza, Cumhur İttifakı’na rekor bir oyla dayanak verdiler. Birileri afetzede kardeşlerimizin yaralı kalplerine bakmaksızın, toplumsal medyada kararmış kalplerini ortaya koydu ve onların siyasi tercihlerinden ötürü kendileriyle alay etti. CHP’li Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ödeneği mazeret gösterdi, depremzede kardeşlerimizi misafirhanelerden çıkarmak istedi. Bu nedir biliyor musunuz? ‘Zor günde kimseye kimliği sorulmaz.’ diyen Anadolu’ya yabancılıktır, milletine olan yabancılıktır. Bizim ecdadımız, cetlerimiz, geleneklerimiz, büyüklerimizden öğrendiğimiz şudur: Mazlumun, muhtaçlık sahibinin kimliği sorulmaz, ideolojisine bakılmaz, dini, lisanı, ırkı, mezhebi, inancı ne olursa olsun yardımına koşulur. Konutumuzu açarız, işimizi veririz, aşımızı, soframızı paylaşırız. Bugüne kadar bu türlü olmuştur. Kendisine oy vermeyeni aşağılamak, ona yardım etmemek, hizmet götürmemek CHP’nin kodlarında vardır. Oldum muhtemel bu topraklara yabancı olan CHP, yeniden gerçek yüzünü göstermiş, karanlık yüzünü ortaya çıkarmış, riya dolu maskesini indirmiştir.” tabirlerine yer verdi.

Bakan Kurum, hususa dair şu değerlendirmelerde bulundu:

“Bugün milletin tercihiyle alay edenler, milletin gönlünde mahkûm olmuştur. Biz depremzede kardeşlerimizi hiçbir vakit bunların insafına terk etmedik, bundan sonra da terk etmeyeceğiz. Biz Sayın Cumhurbaşkanımıza bir kelam verdik. Konutlarımızı yapacağız. Nasıl birinci andan itibaren afetzede kardeşlerimizle el ele verdiysek, 85 milyon kardeşimizle gönül gönüle bu çabayı sürdürdüysek, kelamımızı tutacağız ve konutlarımızı inşallah bir yıl içerisinde teslim edeceğiz. Şu anda toplamda 175 bin konut, dükkân, sanayi sitesinin inşası sürüyor. Bu irade Cumhur İttifakı’nın ortaya koymuş olduğu iradedir. Bu irade afetzede kardeşlerine verdiği kelamı tutmak için gece gündüz çalışan, çaba eden, her güç günde milletinin yanına koşan Sayın Cumhurbaşkanımızın iradesidir. İnşallah bir yıl içerisinde 319 bin, toplamda 650 bin konutumuzu bitireceğiz ve afetzede kardeşlerimize teslim edeceğiz.”

“Milliyetçilik; İHA ve SİHA üretmektir”

Muhalefetin milleti ötekileştirdiğini söyleyen Bakan Kurum, şunları söyledi:
“Milletten takviye alamayınca vesayet odaklarından, darbelerden medet umdular. Seçimden evvel Kandil’den açık takviye aldılar. HDP’ye aday çıkarttırmadılar. FETÖ’cülerin 15 Mayıs’ta ‘baharla birlikte biz de geliyoruz.’ yazan paylaşımlarına ses çıkarmadılar. Artık bir anda renkleri değişti. Seçimden evvel Londra’daki tefecilerden borç, Almanya’dan danışman, Avrupa’dan ‘aferin’ sipariş ettiler. Kandil’e, PKK’ya, FETÖ’ye kucak açan, mavi boncuk dağıtan Kılıçdaroğlu değilmiş üzere, artık milliyetçilik rolü oynamaya başladılar. Teröre açık çek veren bunlar değilmiş üzere, terörü yenmekten bahseder hale geldiler.

Milliyetçilik; İHA ve SİHA üretmektir. Milliyetçilik Kızılelma’yı göklere hâkim kılmaktır. TCG Anadolu Gemisi ile denizlere hükmetmektir. TOGG’la karalara hakim olmaktır. 14 Mayıs’ta, karşımızda Altılı Masa var. PKK, Kandil ve FETÖ ile birlikte global odaklar, emperyalist güçler, başşehirler var. 28 Mayıs’ta da bunların mevziisi yeniden birebir. Cepheleri açtıkları yer aşikardır, aziz milletimizdir, Türkiye’dir, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dır. Ancak onlar ne yaparsa yapsın, Türkiye’nin yanı başında bir terör devleti kurulmasına asla ve asla müsaade vermeyeceğiz. Biz biliyoruz ki milletimiz akla, hayale sığmayan, bu milletin kıymetleriyle örtüşmeyen, ülkemizin ulusal menfaatleriyle bağdaşmayan bu zihniyete asla prim vermez. 28 Mayıs’ta da milletimiz ‘Türkiye Yüzyılı’ diyecektir. Milletimiz 14 Mayıs’ta toplumsal medyada seçimin kazanılmadığını görmüş; orada estirilen düzmece rüzgârlara değil, milleti ile birlikte yol yürüyen, milletine 21 yıldır gece-gündüz hizmet edenlere dayanak olmuştur. 28 Mayıs’ta da inşallah kazananlar şehitlerimizin, gazilerimizin annesi olacaktır. Ben her bir kardeşimize, teşkilat liderlerimize, ilçe liderlerimize, Cumhur İttifakı’nın değerli bütün çalışanına teşekkür ediyorum.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Bakan Kurum: Muhalefet milliyetçilik maskesi taktı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Son Dakika, Güncel Haberler, Flaş Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin